آیا شما یک مدیر حرفه‌ای هستید ؟

کوییز زیر از چهار سوال تشکیل شده که به شما خواهد گفت آیا برای این که یک مدیر حرفه‌ای باشید، شایستگی لازم را دارید یا نه. سوال‌ها سخت نیستند.

١- از شما خواسته شده یک زرافه را در یخچال قرار دهید. چه‌طور این کار را انجام می‌دهید؟

در یخ‌چال را باز می‌کنیم. زرافه را داخل یخ‌چال می‌گذاریم و سپس در آن را می‌بندیم. هدف از این سوال این است که مشخص شود آیا شما از آن دسته افرادی هستید که تمایل دارند مسائل ساده را خیلی پیچیده ببینند یا خیر!  

٢- حال از شما خواسته شده یک فیل را در یخ‌چال قرار دهید. چه می‌کنید؟

آیا پاسخ شما این است که در یخ‌چال را باز می‌کنیم و فیل را در یخ‌چال می‌گذاریم و در آن را می‌بندیم؟

نه! این درست نیست!

پاسخ درست این است که در یخ‌چال را باز می‌کنیم، زرافه را از یخ‌چال خارج می‌کنیم. فیل را در یخ‌چال می‌گذاریم و در آن را می‌بندیم. این سوال برای این است که مشخص شود آیا شما به نتایج کارهای قبلی خود و تاثیر آن بر تصمیم‌گیری‌های بعدی‌تان فکر می کنید یا خیر.  

٣- شیرشاه یک کنفرانس برای حیوانات جنگل ترتیب داده است که به جز یک حیوان، همگی حیوانات در آن حضور دارند. آن یک حیوان غایب کیست؟

اگر پاسخ داده‌اید که اسکار برادر کوچک شیرشاه حیوان غایب است باز هم اشتباه کرده‌اید. یادتان رفته که فیل الان در یخ‌چال است؟ پس حیوان غایب این جلسه باید فیل باشد! هدف از این سوال این است که حافظه‌ی شما در به خاطر سپردن اطلاعات سنجیده شود.

اگر تا این جا به سوالات پاسخ درست نداده‌اید نگران نباشید. هنوز یک سؤال دیگر مانده است.

۴- باید از یک رودخانه عبور کنید که محل سکونت کروکودیل‌هاست. شما قایق ندارید. چه می‌کنید؟

خیلی ساده است! به داخل رودخانه پریده و با شنا کردن از آن عبور می‌کنید.

کروکودیل‌ها؟ آن‌ها الان در جلسه‌ای هستند که شیرشاه ترتیب داده! هدف از این سوال این است که مشخص شود آیا از اشتباه‌های قبلی خود درس می‌گیرید که دوباره آن‌ها را تکرار نکنید یا خیر!!!

.

.

.

.

پ.ن. این متن با ای‌میل به دستم رسیده و نمی‌دونم نویسنده‌اش کیه .

 

 

 

/ 0 نظر / 12 بازدید